Czy warto jest wprowadzić laminowane torby papierowe do sklepu stacjonarnego?

W dzisiejszych czasach przedsiębiorcy prześcigają się w wynajdywaniu coraz to nowych sposobów na przyciągnięcie uwagi klienta. Część z nich stawia na klasyczną promocję swoich produktów, część sięga po sposoby takie jak wpływanie na podświadomość osoby odwiedzającej sklep w celu zachęcenia jej do dokonania zakupu. Co mają z tym wspólnego laminowane torby papierowe? Jak się okazuje – dość sporo.

Mobilna reklama, czyli sprzedaż pośrednia z wykorzystaniem toreb laminowanych Chyba każdy wie, w jaki sposób wygląda laminowana torba papierowa – w końcu są one coraz częstszym widokiem, szczególnie w droższych, bardziej ekskluzywnych sklepach. Zwykle są one kolorowe, wyposażone w uchwyt służący do przenoszenia, oznaczone dodatkowo firmowym logo oraz – zależnie od laminatu – błyszczące bądź matowe. Jak się okazuje, takie wykonanie nie tylko może spodobać się klientowi otrzymującemu towar w sklepie. Niektórzy przedsiębiorcy zauważyli, iż wprowadzenie toreb laminowanych zwiększyło ich sprzedaż – nie byli to jednak zadowoleni z zakupu klienci wracający dokonać kolejnego zakupu, a osoby z zewnątrz, które nigdy wcześniej nie odwiedzały sklepu. Od czego było to zależne? Otóż elegancka, papierowa torba laminowana z nadrukiem przyciągnęła wzrok potencjalnych klientów, którzy w innym przypadku ominęliby sklep szerokim łukiem – jest to więc pewna forma mobilnej, darmowej reklamy mającej pośredni wpływ na sprzedaż oraz na rozszerzenie bazy aktualnych klientów.

Wpływ na zadowolenie klienta, czyli bezpośredni sposób na zwiększenie sprzedaży Jasnym jest, iż klient zadowolony częściej wróci na kolejne zakupy. Sposobów na zwiększenie satysfakcji klienta jest równie wiele co na lepsze wypromowanie sklepu, dlatego skupimy się tylko na aspekcie związanym z torbami laminowanymi. W jaki sposób wpływają one na to, czy klient wróci do sklepu, czy nie? Przede wszystkim pokazują one, iż odwiedzony sklep jest w pewnym stopniu luksusowy – w końcu torby te osiągnęły popularność głównie w droższych sklepach, przez co są kojarzone właśnie z takimi placówkami. Są one także znacznie lepiej przyjmowane niż zwykłe “zrywki”, które w czasach szczególnego nacisku na ekologię nie są zbyt popularne. Na koniec warto wspomnieć, iż ładniejszy wygląd torby laminowanej po prostu zapada w pamięć, dzięki czemu klienci podświadomie mogą chcieć wrócić do sklepu.

Ciekawe medium promocji, sposób na zapadnięcie w pamięć, ekologiczna alternatywa – to tylko kilka wartych wspomnienia zalet, jakie mają torby laminowane papierowe. Czy są więc warte wprowadzenia do sklepu stacjonarnego? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak.