Torby papierowe są używane przez nas każdego dnia. Dostajemy kolejne torby przy każdych zakupach spożywczych czy ubraniowych. Na szczęście dla ekologii – przestaliśmy sięgać po torebki foliowe i coraz częściej używamy papierowych, które są wielokrotnego użytku, a jednak z przyzwyczajenia nadal wyrzucamy je i sięgamy po nowe, dlatego dzisiaj podpowiemy Ci jak dbać o środowisko i wykorzystać ponownie torbę papierową.

Jak wykorzystać starą torbę papierową? Ekologiczne przechowywanie

Jeśli po zakupach zostały Ci duże i czyste torby papierowe – możesz je wykorzystać w domu na przykład do segregowania, organizacji czy przechowywania części garderoby. Szaliki , czapki, apaszki, paski – to wszystko zmieści się w torbie papierowej. Dokładnie tak samo mogą przydać się w kuchni – do przechowywania suchych produktów czy przypraw. Torby papierowe można z powodzeniem przyciąć pod wymiar szuflady i przechowywać w nich małe rzeczy, aby zachować porządek.

Wtórne wykorzystywanie – ekologiczne rozwiązania

Wtórne wykorzystywanie opakowań jest bardzo modne w dzisiejszych czasach ze względu na środowisko, dlatego torebki papierowe możemy złożyć i mieć zawsze przy sobie na przykład w samochodzie, aby nie kupować nowej torby, kiedy wybierzemy się na spontaniczne zakupy spożywcze. Firmy, które zaopatrują się w opakowania w firmie torby papierowe Warszawa oferują na tyle wysoką jakość, że bez problemu możesz wielokrotnie wykorzystywać je powtórnie i być eko!

Często się jednak zdarza, że torby papierowe są już zużyte, zniszczone i dziurawe. Co wtedy z nimi zrobić?

Jak wykorzystać stare torby papierowe?

Pomysły na DIY są nieograniczone! Stare i zniszczone torby papierowe możesz wykorzystać na przykład jako wypełnienie paczek, aby zastosować amortyzację produktu, który wysyłasz. Możesz je wykorzystać również jako worek na śmieci, oprawę książek lub podręczników czy zeszytów, możesz wykonać z nich kopertę, podkładkę na stół, zapakować prezent lub użyć jako materiał plastyczny dla dzieci! Czy wiesz, że wypychanie butów papierowymi kulkami sprawi, że nie odkształcają się podczas przechowywania? Pomysłów jest naprawdę wiele a przy okazji możesz zadbać o środowisko i oszczędzać pieniądze!